אודות

האתר "סקר רע?" שואף לסקר סיקורים של סקרים בעיתונות.

האתר "סקר רע?" (או סקרע?) הוקם על ידי טל גלילי (סטטיסטיקאי ופעיל-רשת). אני דוקטורנט לסטטיסטיקה באוניברסיטת תל אביב, כותב בבלוג "המדריך לטרמפיסט בסטטיסטיקה" וגם בבלוג מקצועי על תכנות סטטיסטי בשפה R.

התשובה לשאלה שבכותרת האתר היא "לא!" סקרים הם לא דבר רע. סקרי דעת קהל הם כלי מצויין כדי לגלות מהן הדעות של אזרחי ישראל. למרות שקשה לבצע סקר נקי מהטיות (בשל חוסר היענות, ניסוח השאלות וכן הלאה), בכל זאת יש מכוני סקרים שיודעים לעשות זאת טוב למדי. עם זאת, גם הסקר המוצלח ביותר מגיע עם מגבלות של דיוק ואמינות (בין השאר, משום שסקרים הם רק של 500-1500 איש, ולא של האוכלוסיה כולה). ראוי היה שמגבלות אלו יוצגו בתקשורת ביחד עם תוצאות הסקר – אבל לצערנו, זה לרוב לא קורה.

מטרת האתר היא שכל ההצגות בתקשורת של סקרי בחירות יכללו הצגה גרפית מדוייקת, אשר מתארת את חוסר הדיוק של תוצאות הסקר, בשילוב עם מידע רלוונטי על הסקר.

האתר שואף להציג מחדש תוצאות סקרים באופן מדוייק גרפית, תוך המחשה של חוסר הדיוק בתוצאות הסקר. אתם מוזמנים לעקוב אחרי האתר, ולשתף אותי בסקרים שאינם מוצגים היטב בתקשורת.

כל הגרפים והתוכן שבאתר משוחררים תחת רשיון CC-BY-SA (דהיינו – מותר לכם לשתף ולשנות את תכני האתר, לצורך מסחרי ולא-מסחרי, בחינם – כל עוד אתם נותנים קרדיט מלא, כולל קישור לעמוד ממנו לקחתם את התוכן).

השאר תגובה