ארכיון חודשי: דצמבר 2007

"הכל כה שקט…ששש…" (קליפ אינפוגרפי טיפוגרפי עם שיר של ביורק)

בתגובה לקליפ האינפוגרפי הטיפוגרפי של הסצנה מספרות זולה. אחד המגיבים הפנה אותנו לקליפ אינפוגרפי טיפוגרפי (איזה כיף שזה מתחרז) שנוצר עבור השיר של ביורק
"It's oh so quiet" (את מילות השיר ניתן למצוא בסוף הפוסט).
הקליפ מצליח להמחיז באמצעות מילים, אותיות, צבעים ותנועה את הרגשות והתזזיתיות שכל כך מאפיינת את השיר הזה של ביורק (ואולי אף של ביורק בכלל).


להמשיך לקרוא

סטטיסטיקות מלמדות ש… אמריקאים טיפשים

כשנתקלתי בסרטון "אמריקה הטיפשה", חשבתי לעצמי "למי איכפת, מה זה משנה עד כמה אמריקאים טיפשים". אבל היה כתוב שיציגו סטטיסטיקות, אז אמרתי לעצמי "נו טוב, נקשיב לרגע".
אתם מוזמנים לעשות את אותו הדבר:

מפחיד.
מבלי שהאמינו, אנשים נחמדים אחרים "יצאו לרחוב" כדי לראיין אמריקאים ולהמחיש את היקף הבורות שלהם (אני כמובן שואל את עצמי האם מדגם האנשים ברחוב מייצג את האוכלוסיה, והאם אין פה הטיות של אנשים שהסכימו להיות מצולמים – כך או אחרת, בשביל לקבל תחושה של המשמעות של הסטטיסטיקות מהסרטון הראשון, יש טעם לתת כמה דקות גם לסרטון השני):

(עוד קישורים בנושא אפשר למצוא כאן)

קליפ: ממשקי משתמש בסרטי מדע בדיוני

הנה הקליפ:

מרק קולרן אחראי לאפקטים הוויזואלים של ממשקי משתמש בסרטים כמו: הטורף, מר וגברת סמית', איילנד, טריפל-איקס 2, לארה קרופט, הרחוב השלוש-עשרה ועוד.
הקליפ שלפניכם הוא כרטיס הביקור שלו. והוא מהמם.
הקליפ מציג משטחי מגע מרובים ואינטראקציה איתם, וויזואליזציות של זיהוי פנים, הדמיות תלת ממדיות של איברים ואינספור הרכבות של פריטי מידע (אינפוגרפיקות) בתוך האנימציות השונות (ובתוך אביזרי ראייה וכו'). מאד כייפי לצפייה (גם מוזיקת רקע מתאימה).
את הסרטון באיכות גבוה, ניתן לראות כאן.

לקליפ הזה הגעתי דרך מאמר מעניין (ורווי הלינקים): How sci-fi influences today's gadgets.
בין הנקודות המעניינות במאמר, מספר הכותב על שיחה שהייתה לו עם שאראם איזאדי (חוקר ממשקי משתמש במייקרוסופט). נקודה ששאראם העלה הייתה שמסכי מגע נמצאים כאן משנות ה-80, ושעדיין לוקח לה פחות זמן להכנס לשימוש, מאשר לקח לעכבר.
מה שמתיישב עם טענתו של הסטוריות הטכנולוגיה, דיוויד אדגרטון, לפיה הטכנולוגיות ה"וותיקות" הן אלו שמובילות לשינויים גדולים, יותר מאשר הטכנולוגיות החדשות שמתלהבים מהם.

כך או אחרת – הקליפ יפה.